ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Druga rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Mieszkańcy Zambrowa ponownie połączyli się we wspólnej refleksji nad znaczeniem pontyfikatu Papieża Jana Pawła II w ich życiu, myślami przenieśli się też do wydarzeń sprzed dwóch lat. W poniedziałek, 2 kwietnia 2007 r., przypadła druga rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II (1920-2005).

Obchodom uroczystości w Zambrowie towarzyszyły msze św. i modlitwy w intencji jego rychłej beatyfikacji i kanonizacji oraz liczne wystąpienia dzieci i młodzieży w zambrowskich parafiach, które przypominały o ogromnym dziedzictwie, jakie Papież Polak po sobie pozostawił.


Dziś szczególna rola leży po stronie „Pokolenia JP II”, pokolenia ludzi młodych, którzy mieli szczęście spotkać się z Papieżem na szlakach jego pielgrzymek. Pamiętajmy, że nasz Papież przede wszystkim działał, zatem nie można się ograniczać tylko do cytowania słów jego nauki, starajmy się wprowadzać je w życie, tym samym dając świadectwo innym.


O godzinie 21:00 mieszkańcy Zambrowa przemaszerowali w pochodzie pamięci ulicami miasta. W godzinę śmierci Papieża (21:37) wybiły kościelne dzwony, zebrani na skwerze przed kościołem Trójcy Przenajświętszej odmówili Anioł Pański oraz złożyli świece pod pomnikiem Jana Pawła II.


2 kwietnia br. zakończył się etap diecezjalny procesu beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczysta msza święta z tej okazji odbyła się w bazylice Świętego Jana na Lateranie, symbolicznie w drugą rocznicę śmierci Papieża. Ludzie na całym świecie domagali wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze świętych słowami Totus Tuus! Po raz pierwszy proces ten odbył się w tak szybkim tempie, komisja beatyfikacyjna pracowała bardzo ciężko w tym okresie, zbierając wszelkie niezbędne dowody.