ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Radio Nadzieja zaprasza na seanse filmowe w ramach Letniego Kina

3-4 sierpnia 2017r. do Zambrowa zawita Letnie Kino Radia Nadziei. Organizatorzy w tym roku przygotowali dwa filmy: „Biała jak mleko, czerwona jak krew” oraz „Wyklęty”. Seanse rozpoczną się o godz. 21.00 na placu przy Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Wstęp bezpłatny.

„Biała jak mleko, czerwona jak krew” to włoski film o bardzo mądrym przesłaniu. Opowiada historię szesnastoletniego Leo, przebojowego młodzieńca zakochanego w piłce nożnej i Beatrice - rok starszej rudowłosej dziewczynie z liceum. Wspierany przez dwoje przyjaciół – dziarski młodzian zbiera się na odwagę, by powiedzieć dziewczynie o swoich uczuciach. Kiedy wreszcie przełamie strach, okaże się, że Beatrice mierzy się ze śmiertelną chorobą. Film poruszy nie tylko młodych widzów. Jest to kino dla każdego-wzruszające, zabawne, opowiadające o niezwykłych losach zwyczajnych ludzi.

Drugi film pod tytułem "Wyklęty" oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które toczą się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Film swoją premierę miał 10 marca 2017 roku i od tego czasu zbiera pozytywne oceny widzów oraz krytyków.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zambrów.