ul. Fabryczna 3 18-300 Zambrów tel: 86 271-48-31 271-22-10 fax: 86 271-21-17

Najlepsi zawodnicy uhonorowani przez Burmistrza Miasta Zambrów

Młodzi zambrowscy sportowcy w minioną sobotę zostali uhonorowani za wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie 2016/2017 podczas Gali Sportu 2017. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Zambrów. Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie.

Siedemnaście statuetek trafiło w ręce zawodników w sportach indywidualnych i drużynowych za sukcesy na arenie europejskiej, krajowej i wojewódzkiej. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Wiceburmistrz Bogdan Kamiński, Przewodniczący Rady Miasta Zambrów Zbigniew Korzeniowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zambrów Krzysztof Boruc. Uroczystość poprowadził Fabian Dzieżyc.

Tuż po części oficjalnej odbył się koncert zespołu FaPki. Zespół zagrał w składzie: trąbka – Krystian Zaręba, puzon – Michał Knapkiewicz, gitara elektryczna – Piotr Krystosiak, bas – Kajetan Klimaszewski, perkusja – Norbert Zubkowicz, gitara elektryczna – Jakub Konieczny, klawisze i wokal – Weronika Jankowska oraz wokal – Fabian Dzieżyc.

Nagrodzeni:

1. Olgierd Michalski, zawodnik Hunter K1 & Muai Thai, absolwent Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie

– V miejsce mistrzostw świata ISKA Ateny – druga zawodowa walka w K1 na Słowacji

Trener: Maciej Tercjak

2. Jacek Misiewicz, zawodnik Mazowiecko – Podlaskiego Klubu Karate, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie

– I miejsce Mistrzostwa Europy Furo Karate 2016

– I miejsce Puchar Polski Furo Karate 2017

– I miejsce Puchar Polski Kyokushin Karate IBK 2017

– III miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin IBK 2016 K1 kickboxing

Trener: Artur Więzowski

3. Aleksander Anuszkiewicz, zawodnik Mazowiecko – Podlaskiego Klubu Karate, uczeń Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie

– I miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin IBK 2016 (Junior)

– I miejsce Puchar Polski Kyokushin Karate IBK 2017 (Junior) – II miejsce Puchar Polski Kyokushin Karate IBK 2016 (Junior)

Trener: Robert Gaździk

4. Karolina Olszewska, zawodniczka Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie

– I miejsce XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Karate Kyokushin

Trener: Skander Youssfi

5. Hubert Predko, zawodnik Zambrowskiego Klub Karate Kyokushin, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie

– I miejsce XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Karate Kyokushin

Trener: Skander Youssfi

6. Kacper Kondracki, zawodnik Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin

– I miejsce XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Karate Kyokushin

Trener: Skander Youssfi

7. Marcel Plona, uczeń SP 4 w Zambrowie

– I miejsce w klasyfikacji chłopców w finale wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym

– I miejsce w biegu na 1000m w Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce

– III miejsce w indywidualnej klasyfikacji chłopców w finale wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym

– XII miejsce w biegu na 1000m w Finale Krajowym „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi- 16-18 czerwca 2017

Trener: Krzysztof Kumór

8. Gabriela Krajewska, uczennica SP 4 w Zambrowie

– II miejsce w biegu na 200m ppł w finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce

– V miejsce w biegu na 80m ppł w finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce

Trener: Grażyna Małgorzata Łamarz

9. Patryk Czartoszewski , uczeń SP 4 w Zambrowie

– II miejsce w biegu na 600m w finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce

Trener: Krzysztof Kumór

10. Karolina Dzwonkowska, uczennica MG 1 w Zambrowie

– III miejsce indywidualnie w kategorii klas I podczas Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych – finał wojewódzki

– IV miejsce w biegu na 600 m podczas Wojewódzkiej Gimnazjady w lekkiej atletyce – finał wojewódzki

Trener: Grzegorz Piórkowski

11. Drużyna 12 dziewcząt UKS Orkan działającego przy SP nr 3 w Zambrowie: Natalia Bielicka, Zuzanna Modzelewska, Wanesa Rybicka, Patrycja Stańczuk, Julia Leszczyńska, Julia Borowska, Małgorzata Jabłonowska, Karolina Marczyk, Zuzanna Chełska, Weronika Potęga, Wiktoria Sadowska, Wiktoria Zysik

– I miejsce w Finale Igrzysk Wojewódzkiego Podlaskiego w koszykówce dziewcząt „ENERGA BASKET CUP 2017”

– X miejsce w Polsce w Krajowym Finale „ENERGA BASKET CUP 2017” w kategorii dziewcząt

Trener: Leszek Chodkiewicz

12. Drużyna chłopców SP 4 w Zambrowie: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Sebastian Dąbrowski, Eryk Kaczyński, Kacper Kościesza, Aron Michalak, Szymon Ostasiewicz, Jakub Rogaczewski, Bartosz Romanowski, Bartosz Śledziewski, Amadeusz Arcichowski, Jakub Gwardiak, Michał Janowski, Szymon Nagórka.

– III miejsce w finale województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii chłopców.

Trener: Krzysztof Kumór

13. Drużyna chłopców SP 4 w Zambrowie: Jakub Ołdakowski, Jakub Gwardiak, Amadeusz Arcichowski, Maciej Dębnicki, Bartosz Romanowski, Szymon Nagórka, Patryk Dąbrowski, Patryk Czartoszewski, Sebastian Dąbrowski, Szymon Ostasiewicz, Jakub Rogaczewski, Adrian Konopka, Marcel Plona

– I miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych

Trener: Krzysztof Kumór

14. Drużyna chłopców SP 4 w Zambrowie: Marcel Plona, Patryk Czartoszewski, Aron Michalak, Sebastian Dąbrowski, Szymon Ostasiewicz, Maciej Dębnicki, Patryk Dąbrowski

– XIII miejsce w Finale Krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego w kategorii chłopców w Olecku

Trener: Krzysztof Kumór

15. Drużyna chłopców SP 4 w Zambrowie: Michał Dębek, Gracjan Jastrząb, Emil Zagroba, Wiktor Balik, Andrzej Tyszko, Oskar Karwowski, Miłosz Dybowski, Kacper Dybowski, Kacper Jasionek, Hubert Radwański

– I miejsce w województwie i XV miejsce w finale ogólnopolskim w kategorii chłopców U-10 w XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Trener: Jacek Kalupa

16. Drużyna dziewcząt, rocznik 2005, Stowarzyszenie Rekord Zambrów: Magdalena Dąbrowska, Olivia Tyszka, Kinga Rogulska, Małgorzata Ogrodnik

– Mistrzynie województwa podlaskiego mini siatkówki kat. trójki

– 12 miejsce na mistrzostwach Polski w Zabrzu mini siatkówki kat. trójki

Trener: Łukasz Kujawa

17. Drużyna dziewcząt, rocznik 2006, Stowarzyszenie Rekord Zambrów: Julia Mianowska Natalia Szabłowska, Aleksandra Siemieniuk

– Wicemistrzynie województwa podlaskiego

– 14 miejsce na mistrzostwach Polski w Zabrzu mini siatkówki kat. dwójki

Trener: Łukasz Kujawa

Justyna Włodkowska - Kurpiewska

Zdjęcia: zambrowiacy.pl

  • DSC_4827
  • DSC_4846
  • DSC_4850
  • DSC_4852
  • DSC_4864
  • DSC_4877
  • DSC_4888
  • DSC_4894
  • DSC_4901
  • DSC_4915
  • DSC_4924
  • DSC_4929
  • DSC_4939
  • DSC_4944
  • DSC_4978
  • DSC_4996
  • DSC_5008
  • DSC_5029
  • DSC_5040
  • DSC_5059