Zambrów przyjazny Rodzinie 3+

W samorządach całej Polski wprowadza się programy mające na celu wspieranie rodzin wielodzietnych. Samorząd naszego miasta również pragnie wesprzeć rodziny wielodzietne, w związku z tym na sesji rady miasta - 29 października została podjęta uchwała w sprawie przyjęcia programu „Zambrów przyjazny Rodzinie 3+”.

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany się do rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Zambrów mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje.

Cele

Program ma na celu wspieranie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych poprzez umacnianie rodziny i wsparcie jej funkcji, a także promowanie pozytywnego wizerunku i ułatwienie dostępu do różnorodnych dóbr i usług, w szczególności kultury i sportu.

Jak uzyskać kartę programu?

1. Przyjdź do Urzędu Miasta Zambrów, pokój 235.
  2. Złóż wniosek z odpowiednimi oświadczeniami.
    Zabierz ze sobą kserokopie:  dowodu osobistego,  zaświadczenie, kopię legitymacji szkolnej lub inny dokument potwierdzający kontynuowanie nauki dla dzieci powyżej 18 roku życia.

Wnioski będą przyjmowane przez cały okres trwania programu. Karty będą wydawane wszystkim członkom danej rodziny na okres do 2 lat, a po tym terminie będzie można przeprowadzić wznowienie ważności katy. Z wnioskiem o wydanie karty członkom rodziny może wystąpić rodzic lub opiekun prawny.

1. W wyznaczonym terminie odbierz kartę – okres oczekiwania max. 2 tygodnie.

Karta zawiera imię, nazwisko i okres ważności. Karta jest ważna wyłącznie z dokumentem ze zdjęciem  potwierdzającym tożsamość uprawnionego. Dla osób nieletnich dokumentem takim może być legitymacja szkolna. Dzieci nie objęte obowiązkiem szkolnym mogą korzystać z karty wyłącznie w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

W przypadku zagubienia karty wnioskodawcy lub członka rodziny, wnioskodawca składa w Urzędzie Miasta oświadczenie o zagubieniu lub zniszczeniu karty z równoczesnym wnioskiem o wyrobienie duplikatu.

Korzyści z udziału w programie

• Rodziny 3+ otrzymują dodatkową zniżkę w wysokości 50% na bilety wstępu na Pływalnię Miejską DELFIN oraz lodowisko.
  • Rodziny 3+ otrzymują dodatkową zniżkę w wysokości 50% na bilety wstępu na korty tenisowe i mecze piłkarskie organizowane przez Zambrowski Klub Sportowy „OLIMPIA”.
  • Rodziny 3+ otrzymują dodatkową zniżkę w wysokości 50% na bilety wstępu na płatne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.
  • Rodziny 3+ będą mogły korzystać ze zniżek zapewnionych przez partnerów akceptujących kartę programu „Zambrów przyjazny Rodzinie 3+”. Aktualny wykaz jest dostępny będzie od 20 listopada br. www.zambrow.pl. Potwierdzeniem faktu udzielania zniżek jest naklejka informacyjna o akceptowaniu karty umieszczona w witrynach, kasach i materiałach promocyjnych jednostek organizacyjnych miasta Zambrów i partnerów programu.

Przedsiębiorco!

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w programie, wypełnij Wniosek przystąpienia firmy do programu i dostarcz do sekretariatu urzędu lub wyślij skan dokumentu mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program realizowany przez:
Urząd Miasta Zambrów