W sobotę 11.05.2019 r. w budynku Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie odbyło się święto:
,,15-lecie Funduszy Europejskich w Zambrowie” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy Zambrowa i okolic oraz podopieczni przedszkola wraz z kadrą nauczycielską.

Uroczystość otworzyła Barbara Zawistowska- zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Zambrów, która poinformowała o istocie tego wydarzenia, a także o ogólnym wpływie funduszy UE na rozwój miasta oraz o największych przedsięwzięciach zrealizowanych dzięki dofinansowaniom. Ponadto  dodano, że Miasto Zambrów w pierwszych latach pozyskiwania funduszy znalazło się w czołówce miast powiatowych Polski pod względem efektywności pozyskiwania środków i realizacji projektów unijnych. W dalszej części spotkania zgromadzeni mogli podziwiać występy przedszkolaków. Były piosenki, prezentacja krajów Unii Europejskiej, quiz z nagrodami i inne wystąpienia artystyczne.

Kolejny punkt wydarzenia to zwiedzanie budynku Miejskiego Przedszkola nr 5. Zgromadzeni mieli okazję zobaczyć efekty realizacji projektu polegającego na adaptacji ówczesnego budynku szkoły podstawowej na potrzeby przedszkola oraz żłobka. Warto wspomnieć, że realizację wyżej wymienionego projektu zakończono pod koniec października ubiegłego roku. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy Zambrowa mają możliwość rozwoju w placówce o standardzie europejskim.

Tekst i foto: Łukasz Milczewski

Accessibility