Karta Dużej Rodziny

Formularze do pobrania:

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny

Oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej – ZKDR-01

Oświadczenie o pozostawieniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka – ZKDR-02

Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej – ZKDR-03

Informacja o osobach mogących wyświetlać Kartę w formie elektronicznej – ZKDR-04

Instrukcja – jak wypełnić wniosek o ZKDR-04

Szanowni Państwo,

Zapraszamy rodziny wielodzietne (trójka dzieci i więcej, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka) do składania wniosków o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Gdzie złożyć wniosek?

Osoby zamieszkujące w Zambrowie wniosek powinny składać w Urzędzie Miasta Zambrów, pok. 228. Wniosek w imieniu rodziny składa rodzic/opiekun prawny.

Jeśli składasz wniosek przez Emp@tię

  1. Wejdź do modułu eWnioski na Emp@tii —  portalu Ministertwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
  2. Zaloguj się profilem zaufanym. Jeśli nie masz jeszcze profilu zaufanego — załóż go online.
  3. Wypełnij wniosek — kreator wniosku ułatwia złożenie wniosku i pilnuje, aby wszystkie wymagane pola zostały wypełnione.
  4. Czekaj na powiadomienie o gotowych do odbioru Kartach — dostaniesz je esemesem.

Karta „Zambrów przyjazny Rodzinie 3+” i karta ogólnopolska funkcjonują niezależnie od siebie.

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Od 1 stycznia 2019 roku Kartę Dużej Rodziny będą mogli uzyskać również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Co oferuje Karta Dużej Rodziny?

  • zniżki na przejazdy kolejowe — 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne — ojciec, matka, macocha i ojczym,
  • 50% ulgi opłaty za paszport — ojciec, matka, macocha i ojczym,
  • 75% ulgi opłaty za paszport — dzieci,
  • oraz wiele innych zniżek, które oferują różne instytucje państwowe oraz firmy prywatne. Skorzystaj z wyszukiwarki partnerów Karty Dużej Rodziny — znajdziesz tam wszystkie instytucje państwowe i firmy prywatne, które oferują zniżki oraz informację, jaka jest wysokość zniżek.

Jeśli ktoś z rodziny ma orzeczoną niepełnosprawność — sprawdź, czy możecie dostać większe zniżki. Pamiętaj — żeby dostać taką zniżkę, trzeba okazać legitymację osoby niepełnosprawnej.

mKDR Od 1 stycznia 2018r. funkcjonuje Elektroniczna Karta Dużej Rodziny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w linku:  elektroniczna-karta-duzej-rodziny. Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021r.

mObywatel Od 9 czerwca 2021r. elektroniczna wersja Karty Dużej Rodziny jest dostępna w aplikacji mObywatel. Aplikacja mObywatel jest oficjalną rządową aplikacją na smartfony. Jest bezpłatna. Warunkiem zainstalowania aplikacji jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Osoba kontaktowa:

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Inspektor w Biurze Promocji Miasta Zambrów

tel. 86 271 22 10 wew. 30