23. Dni Zambrowa

W dniach 8-9 czerwca odbyły się kolejne – 23. Dni Zambrowa. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta i okolic. Piękna aura, wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim muzyka na żywo sprawiły, że jubileuszowe 23. Dni Zambrowa były bardzo udane.

Pierwszy dzień rozpoczął się prezentacją formacji tanecznych działających przy  MOK w Zambrowie. Następnie wystąpili: zespół The FaPs, Dede Negra oraz gwiazda wieczoru Natalia Szroeder.

Drugi dzień świętowania tradycyjnie rozpoczął się prezentacją formacji tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Swoje umiejętności zaprezentowali również podopieczni Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. W dalszej kolejności cykl koncertów z gatunku muzyki disco polo rozpoczął zespół DEJW. Następnie na scenie pojawiła się grupa Joker, a punktualnie o godz. 20:30 odbył się koncert zespołu Łobuzy. Ich najbardziej popularne kawałki śpiewała cała publiczność zgromadzona pod sceną. Warto dodać, że zarówno pierwszego jak i drugiego dnia pomiędzy występami gwiazd odbywały się różnego rodzaju konkursy z nagrodami dla najśmielszych.

Oprócz koncertowych atrakcji w ramach Dni Zambrowa, co roku organizowana jest Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa „Motoserce” z zambrowskim Klubem Miłośników Motocykli ŻUBR. Zbiórka prowadzona była w dwóch punktach pobrań krwi: pierwszy w autobusie zaparkowanym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie oraz drugi w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. W tegorocznej zbiórce motocykliści zebrali ponad 27 litrów krwi, a w samej akcji wzięło udział 60 dawców.

Organizatorem 23. Dni Zambrowa był Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zambrów.

Sponsorzy: Producent Piwa Żubr, Bank Spółdzielczy w Zambrowie.

Tekst i foto: Marzena Gołębiewska

 

Accessibility