W minioną sobotę (11.08.2018) odbyła się siódma rowerowa pielgrzymka z Zambrowa do Hodyszewa zorganizowana w ramach akcji ZAMBRÓW NA ROWERY. Mimo niesprzyjającej aury – wiatru i deszczu, w wyjeździe udział wzięło 90 rowerzystów z Zambrowa i okolicznych miejscowości.

 

Pątnicy wyruszyli o godz. 8:00 z parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Trasa przejazdu przebiegała przez miejscowości: Długobórz, Rykacze, Skarzyn Stary, Rosochate Kościelne, Szepietowo Wawrzyńce i Dąbrówkę Kościelną. Około godziny 12.00 pielgrzymi dotarli do Hodyszewa, gdzie w Sanktuarium  Matki Bożej Pojednania odbyła się Msza Święta w intencji pielgrzymów. Po krótkim odpoczynku na terenach rekreacyjnych przy parafii rowerzyści udali się w drogę powrotną, do Zambrowa dotarli po godzinie 17.00.

 

Organizatorami pielgrzymki byli: Urząd Miasta Zambrów oraz Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM.

 

Organizatorzy rowerowej pielgrzymki do Hodyszewa dziękują ks. dr Wojciechowi Juszczykowi, proboszczowi parafii w Hodyszewie za odprawienie Mszy Świętej i udostępnienie terenów rekreacyjnych.

 

Zapowiedzi:

  • W ostatnią niedzielę sierpnia – 26.08. odbędzie się ostatni już w tym sezonie długodystansowy rajd w ramach akcji „Zambrów na rowery”. Tym razem rowerzyści wyruszą do Szulborza. Trasa będzie liczyła ok. 100 km.
  • Natomiast 8 września (uwaga: tym razem w sobotę) obędzie się ostatni rajd o dystansie ok. 50 km z Zambrowa do Andrzejewa zatytułowany „Szlakiem Bitwy o Zambrów”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Karolina Ilczuk

Accessibility