Dzień Dziecka w Zambrowie

31.05.2019 r. około 2000 tys. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Miasta Zambrów oraz Gminy Zambrów uczestniczyło w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta Zambrów oraz Urząd Gminy Zambrów. Impreza odbyła się na stadionie miejskim w Zambrowie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Zastępca Burmistrza Miasta Zambrów Adam Libuda oraz Jacek Werpachowski dyrektor wykonawczy zambrowskiego oddziału Mlekpol.

Dzieci mogły skorzystać z mocy atrakcji przygotowanych przez organizatorów miedzy innymi: dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, stanowisk artystycznych oraz konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również słodkości w postaci waty cukrowej, lodów, popcornu czy mleczek smakowych, które ufundowała Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol.

Ponadto chętni mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” oraz zapoznać się między innymi z zasadami  spędzenia bezpiecznych wakacji, których udzielali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Organizatorów wsparli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbrzeźnicy.

 

 

Tekst i foto: Marzena Gołębiewska

Accessibility