W dniach 10-11.07.2021 r. odbył się  II Rajd Onkorowerowy zorganizowany przez zambrowskie Stowarzyszenie Amazonek. W rajdzie udział wzięło 14 osób, w tym 10 onkologicznych. Towarzyszyły im osoby wspierające i sympatycy stowarzyszenia.

Trasy przejazdów opracował i poprowadził Andrzej Trochimowicz – prezes Stowarzyszenia Sportteam. Wiodły one po pięknych i  malowniczych przypuszczańskich wsiach z drewnianą zabudową, takich jak: Babia Góra, Mosiewo Nowe i Mosiewo Stare, Guszewinę , Gruszki  aż  do północnej części  gminy nad zbiornik wodny Siemianówka.  Zaplanowano także wizytę w Rezerwacie Żubrów w Białowieży  i Muzeum chleba.

“W ciągu dwóch dni  mogliśmy  chociaż na trochę zapomnieć o naszej chorobie i przezwyciężać swoje słabości . Tempo jazdy było dopasowane do naszych możliwości zdrowotnych i wytrzymałości fizycznej, mimo upalnej pogody  pokonaliśmy ponad 80 km z przygodami  takimi jak wymiana dętki i tu nasi Panowie byli bardzo pomocni i niezastąpieni. Jedną z atrakcji był młody lisek, którego mogliśmy obejrzeć z bliska, a nawet grzyby rosnące na poboczu drogi Green Velo. Wieczorem było wspólne grillowanie. W niedzielę, oprócz jazdy rowerami, niektórzy  z uczestników popłynęli kajakami po  malowniczej i spokojnej rzece Narewka. Do domu przyjechaliśmy szczęśliwi i zadowoleni, z planami na następny rok.  Całość tego wydarzenia mogła odbyć się dzięki naszym sponsorom, którym pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe,  jak też w postaci artykułów spożywczych” – Barbara Reinke – Stowarzyszenie Amazonek w Zambrowie.

Organizatorzy składają podziękowania  Władzom Miasta Zambrów oraz Powiatu Zambrowskiego za wsparcie finansowe.

Pragną również serdecznie podziękować:

  • BS w Zambrowie
  • firmie EWADRUK  STRĘKOWSKI SPÓŁKA JAWNA w Zambrowie
  • Panu JACKOWI TADEUSZOWI PIÓRKOWSKIEMU w Zambrowie
  • Panu Tomaszowi  Kosek 
  • Firmie Mlekpol w Zambrowie  

Karolina Ilczuk
UM Zambrów

Na fotografii znajdują się uczestnicy Onko Rajdu Rowerowego
Accessibility