Muzyka Północy – Koncert Muzyków Filharmonii Narodowej


          Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, serdecznie zapraszana na koncert z cyklu “spotkania z muzyką” w wykonaniu znakomitych artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie!

          Tym razem weźmiemy udział w wyprawie na Północ – do Norwegii, Danii i Szwecji. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z muzyką skandynawskich kompozytorów oraz niezwykle ciekawą kulturą ich ojczyzn. Naszymi przewodnikami po tym fascynującym zakątku świata będzie czworo artystów, grających na klarnecie, skrzypcach, wiolonczeli oraz fortepianie.
Z najmłodszymi słuchaczami wyruszymy na poszukiwanie pewnego zaginionego królestwa, w którym żyją niezwykłe stworki. Uważa się je za niezbyt urodziwe i mądre. Mogą być olbrzymie lub zupełnie malutkie, jak skrzaty. Bywają też podobno bardzo złośliwe i chciwe. Zgadniecie, o kim mowa? Tak, to trolle! W tej przepełnionej dźwiękami podróży znajdzie się także czas na przeróżne opowieści, na przykład o instrumentach i o baśniach słynnego duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena.
          Dla starszych słuchaczy będzie to okazja do obcowania z muzyką twórców wyróżniających się jedyną w swoim rodzaju, ujmującą wręcz wrażliwością. Zabrzmi ponadczasowa muzyka Edvarda Griega, który stał się jednym z najpopularniejszych na świecie Norwegów.
Jego dzieła inspirowane naturą to delikatność i magia w najczystszej postaci. Zaprezentowane zostaną również utwory takich kompozytorów, jak pochodzący z Finlandii Jean Sibelius czy Duńczyk Niels Wilhelm Gade. Nie może oczywiście zabraknąć rozmów o fascynującej mitologii nordyckiej i walecznych wikingach.
 
Wstęp wolny!

>>>Link do wydarzenia<<<

Accessibility