W dniu 16 września 2021 roku odbyło się oficjalne przekazanie metalowych koszy w kształcie serca. Posłużą one do zbiórki plastikowych nakrętek po wodzie mineralnej, przetworach mlecznych, napojach, butelkach z chemii gospodarczej i kosmetycznej. Pierwsze z trzech koszy zostało odsłonięte przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego. W uroczystości wzięli udział pani Anna Jankowska właścicielka firmy Inter-Tech oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem” z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie, jednocześnie koordynatorzy w Centrum Wolontariatu Bogusława Wiśniewska i Krzysztof Boruc.

Czerwone kosze zostały zamontowane w trzech miejscach: przy Urzędzie Miasta Zambrów, obok Miejskiego Ośrodku Kultury oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 4. Projekt został sfinansowany przez Miasto Zambrów, a wykonawcą była firma Inter-Tech Piotr Jankowski. Patronem akcji zostało Centrum Wolontariatu z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie .

Na wiosnę Miasto Zambrów planuje wykonać czwarte serce – mobilne. Dzięki temu zbiórkę będzie można przeprowadzać również w trakcie wydarzeń kulturalnych.

Dochód ze skupu zebranych nakrętek zostanie przekazany na dofinansowanie rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Marcin Maciejewski

Accessibility