Zbiórka elektroodpadów w zambrowskiej CZWÓRCE

            „Pozytywnie Naładowani” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie serdecznie zapraszają całą społeczność lokalną do przynoszenia mniejszych elektrośmieci (zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny) do dnia 25 kwietnia, a sprzęt o bardzo dużych gabarytach koniecznie w dniu umówionego transportu, czyli 25 kwietnia 2019 roku od godziny 10.00 do 15.00.  Czekamy także na zużyte baterie i akumulatory.

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Dobre Rady na Elektroodpady – Oddaj Mnie w Dobre Ręce 2019″. Organizatorem konkursu jest firma Auraeko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektronicznego w Warszawie pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Cel to propagowanie właściwych postaw proekologicznych oraz wzrost świadomości i umiejętności zmniejszania negatywnego wpływu ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko.
Zapraszamy wszystkich  do zbiórki tych jakże szkodliwych odpadów. Zróbmy porządki! Przejrzyjmy garaże, strychy, piwnice i pozbądźmy się zużytego sprzętu! Przyjmiemy drobny sprzęt (np. tostery, komputery, laptopy, telefony), ale także i elektrośmieci większych gabarytów, np. lodówki, pralki. Chcielibyśmy, by każdy mieszkaniec naszego miasta myślał o segregacji odpadów i nie wyrzucał elektrośmieci na śmietnik. W ten sposób przyczyni się do ochrony naszej planety. Mamy satysfakcję z tego, że dzięki naszym staraniom poziom wiedzy o gospodarowaniu elektroodpadami zwiększy się. Za wszelką pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni.
Odpady elektryczne i elektroniczne są jednymi z bardziej szkodliwych. Bardzo trudno je jednoznacznie zakwalifikować do segregacji i dlatego ich odbiorem zajmują się specjalne firmy. Taka właśnie odbierze od nas zebrany sprzęt, który zostanie poddany procesom recyklingu.

Prosimy całą społeczność lokalną o aktywne wsparcie naszych działań i dostarczenie do nas małych i dużych ilości ZSEE. Serdecznie zapraszamy

                                                      Dorota Zimacka z zespołem Pozytywnie Naładowani

Accessibility