Data/Czas
Date(s) - 05/04/2018
12:00

Lokalizacja
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej


 

Od kilku lat jeździ autostopem. W ten sposób dotarł już m.in. do Meksyku, Afryki, zwiedził też Europę, był m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii i Francji. Przejechał w ten sposób ponad 100 tys. km. Po jachtostopowej przeprawie przez Ocean Atlantycki do Meksyku Tomek nie spoczął na laurach. Jako pierwszy człowiek na świecie wybrał niebanalne połączenie hulajnogi i autostopu, by przemierzyć trasę z Podlasia aż do Chin. Przebył 18 153 km, jadąc i odkrywając Ukrainę, Rosję, Mongolię, aż po Wyżynę Tybetańską. W swojej podróży szukał autentyczności i ludzi, co sprzyjało niesamowitym przygodom.
Tomasz Jakimiuk jest gościem wielu podróżniczych festiwali, m.in. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów “Kolosy”, współorganizował też białostocki Festiwal Kultur i Podróży ToTuToTam.

Na festiwalu KOLOSY 2014 Tomasz Jakimiuk zdobył Nagrodę Dziennikarzy – za bezpretensjonalność, autentyczność i kreatywność oraz pokazanie, że nawet z najmniejszego miasteczka można wyruszyć w świat – pomimo popełnianych błędów. W jego ręce trafiła też Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację w hali Gdynia Arena „Z Podlasia do Chin na hulajnodze”. Jest finalistą plebiscytu TRAVELERY 2017 i zdobywcą nagrody głównej w kategorii Podróż Roku za wyprawę Hulajnogą i autostopem do Chin za garść złotówek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadchodzące wydarzenia:

  • Brak wydarzeń w tej kategorii
  • Accessibility