10-lecie firmy BALTON


Oddział firmy Balton sp. z .o.o. w Zambrowie, obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wszyscy pracownicy Zakładu produkcyjnego w Zambrowie mieli okazję spotkać się i świętować okrągłą rocznicę. Nie zabrakło również gościa honorowego, Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego oraz członków Zarządu firmy Balton na czele z Panią Prezes Aldoną Wujtewicz.

Balton sp. z o.o. jest wiodącym producentem jednorazowego sprzętu medycznego, wyroby sprzedawane są w blisko 80 krajach na 6 kontynentach. Oddział w Zambrowie specjalizuje się w produkcji wyrobów dla anestezjologii, chirurgii pola operacyjnego, kardiologii oraz radiologii.

Budynek zakładu produkcyjnego w Zambrowie został oddany do użytku jesienią 2012 r. Było to pierwsze przedsiębiorstwo, powstałe na terenach inwestycyjnych miasta Zambrów, które stało się bodźcem do dalszego, dynamicznego rozwoju przemysłowego w tym regionie.  W 2013 roku pierwsi pracownicy rozpoczęli pracę w tej lokalizacji. Z uwagi na intensywny rozwój firmy w 2021 roku została oddana do użytku druga, bliźniacza część budynku. Zwiększenie dostępnej powierzchni produkcyjnej pozwoliło na rozbudowę dotychczasowego parku maszynowego, co umożliwiło wprowadzenie kolejnych maszyn i nowoczesnych technologii. Pozwoliło to również na znaczące zwiększenie zatrudnienia na poziomie ok 60%.

Obecnie firma zatrudnia 160 osób. Są to osoby zarówno z samego miasta Zambrów jak i okolicznych miejscowości. W związku z dynamicznym rozwojem firma zainteresowana jest podjęciem współpracy ze specjalistami w dziedzinach przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacji, wykwalifikowanych operatorów maszyn, oraz pracowników utrzymania ruchu.

Firmie Balton życzymy sto lat, i dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kos
firma Balton Sp. z o.o.

Accessibility