26 Dni Zambrowa: Słoneczny weekend pełen wydarzeń i energii


W miniony weekend  10 i 11 czerwca 2023 r. miasto Zambrów tętniło życiem podczas corocznej imprezy “Dni Zambrowa”. To wydarzenie to doskonała okazja do świętowania miasta, jego mieszkańców oraz kultury i społeczności, które pomagają mu kwitnąć.

Sobotni poranek rozpoczął się od akcji o wielkim znaczeniu społecznym – Zbiórki Krwi, zorganizowanej przez zambrowski Klub Miłośników Motocykli “ŻUBR”. W budynku i przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie udało się zebrać ponad 35 litrów krwi, co było możliwe dzięki hojności 78 darczyńców. Ten akt dobroci okazał się idealnym początkiem weekendu.

Popołudniu, KMM “ŻUBR” zaprosił mieszkańców miasta na targowicę miejską na Wystawę Motocykli. Przez trzy godziny, miłośnicy dwóch kółek mieli okazję podzielić się swoją pasją i podziwiać różnorodność motocykli – od zabytkowych po nowoczesne modele.

Kiedy popołudnie przechodziło w wieczór, dźwięki Konfrontacji Kulturalnych Młodych Talentów zaczęły rozbrzmiewać po całym mieście. Wydarzenie to, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, zgromadziło wielu entuzjastów kultury. Widownia była zachwycona występami talentów prowadzonych przez Studio Muzyczne ART oraz laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Przebojów Agnieszki Osieckiej “ZIELONO MI”.

Wieczór przyniósł dalsze muzyczne atrakcje. Patrycja Runo zachwyciła publiczność Wielką Cygańską Rewią, a zespół Piersi dostarczył porywającego koncertu, który był doskonałym zwieńczeniem pierwszego dnia świętowania.

Następnego dnia, 11 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie od godziny 10:00 rozegrano XXVI Międzynarodowy Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym. To wydarzenie przyciągnęło miłośników gry z całego regionu, a nawet spoza jego granic.

Popołudnie było czasem na dalsze Konfrontacje Kulturalne Młodych Talentów. Tym razem na scenie zobaczyliśmy różne formy tańca – od nowoczesnego po towarzyski – oraz gimnastykę artystyczną, balet. Pod sceną odbył się pokaz Zambrowskiego Klub Karate Kyokushin.

Wieczorem, miasto znów rozbrzmiało muzyką. Koncert zespołów INTENSE i SENSATION oraz Pawła Stasiaka z zespołem PAPA D były doskonałym zakończeniem dwudniowego świętowania.

“26 Dni Zambrowa” to impreza, która co roku przyciąga mieszkańców i gości do miasta. Te dwa dni były pełne różnorodnych atrakcji dla osób w każdym wieku. Pozytywna energia i wspólnota, jakie są obecne podczas tych dni, to najlepszy dowód na to, jak ważne są dla naszego miasta takie wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Dni Zambrowa!

Biuro Promocji Miasta Zambrów
Marcin Maciejewski

fot. M. Maciejewski

Zdjęcia Part 1 

Zdjęcia Part 2 

Zdjęcia Part 3 

Zdjęcia Part 4 

Zdjęcia Part 5 

Zdjęcia Part 6 

Zdjęcia Part 7 

Zdjęcia Part 8 

Zdjęcia Part 9 

Zdjęcia z Drona

Accessibility