Brawo mieszkańcy miasta – pierwsze maseczki już gotowe

Ponad 400 maseczek trafiło dziś do siedziby Urzędu Miasta Zambrów od pracowników przedszkoli oraz indywidualnych mieszkańców miasta, którzy włączyli się do akcji „BEZPIECZNY SENIOR”. Maseczki te zostaną przekazane dla osób z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia koronawirusem.

Materiały do produkcji maseczek ochronnych zostały zakupione przez Miasto Zambrów. W ostatnim czasie odbyła się ich dystrybucja do zambrowskich placówek oświatowych oraz osób indywidualnych, które same zgłosiły się z chęcią pomocy.

Burmistrz Miasta Zambrów pragnie serdecznie podziękować za włączenie się w akcję i zaangażowanie Paniom: Alicji Ferks, Teresie Dębowskiej, Sylwii Korpalskiej, Małgorzacie Przybysławskiej, Barbarze Reinke, Emilii Sienickiej –Zięba, Monice Bieniek, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Sreberka” w Srebrnej, Paniom Dyrektorkom oraz Pracownikom Miejskich Przedszkoli.

Prace nadal trwają i miejmy nadzieję, że w ramach akcji uda się wyprodukować jak największą ilość maseczek, aby móc chronić najstarszych mieszkańców naszego miasta w obliczu ciągle panującej pandemii.

Wszystkim wspaniałym Paniom, które szyją z miłości i potrzeby niesienia pomocy życzymy wytrwałości i zdrowia.

Szanowni Mieszkańcy,

Dzięki wsparciu harcerzy z 8 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota” maseczki będą sukcesywnie dostarczane do skrzynek pocztowych seniorów.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility