Burmistrz podsumował akcję Zambrów na rowery 2018

18 października 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie akcji ZAMBRÓW NA ROWERY 2018, której dokonał Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

W tym roku odbyło się pięć rajdów krótkodystansowych o dystansie do 50 km: 13 maja – Czerwony Bór, 3 czerwca – Rutki, 1 lipca – Rosochate Kościelne, 6 sierpnia – Szumowo i 8 września – Andrzejewo (szlakiem „Bitwy o Zambrów”). Łącznie w rajdach krótkich udział wzięło 545 uczestników.

W miesiącu lipcu oraz sierpniu z powodu złych warunków pogodowych tylko 40 miłośników dwóch kółek wyjechało na trasy o dystansie do 100 km. Pierwszy rajd miał miejsce 24 czerwca do Jabłonki Kościelnej, drugi zaś 26 sierpnia do Szulborza.

2 czerwca po raz pierwszy zorganizowano Wyścig Kolarski z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi na stadionie miejskim Olimpii Zambrów mieli do pokonania dystanse od 200 do 2800 metrów. W zawodach wystartowało 40 uczestników.

W ramach Dni Zambrowa jak co roku zorganizowany został Wyścig Kolarski, w którym uczestniczyło ok. 67 rowerzystów. Po raz czwarty zaś odbył się Maraton Szosowy, gdzie 200 uczestników pokonywało trasę o dystansie: 50 km, 80 km, 140 km oraz 200 km. W miesiącu lipcu odbyła się również rowerowa wycieczka do Grodna na Białorusi, w której uczestniczyło 19 rowerzystów. Ponad to jak co roku cykliści wyjechali na rowerową pielgrzymkę do Hodyszewa. Łącznie 90 osób pokonało trasę ok. 100 km.

Jak można zauważyć akcja Zambrów na rowery cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Zambrowa i okolic.

Spotkanie podsumowujące akcję Zambrów na rowery było również okazją do podziękowania osobom, które zorganizowały tegoroczne rowerowy imprezy. Pamiątkowe podziękowania oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Eugeniusz Borowski – Prezes Stowarzyszenia Sporteam, Krzysztof Boruc, Andrzej Trochimowicz, Marek Modzelewski, Eugeniusz Skibniewski, Krzysztof Papież, Janusz Banasik, Artur Modzelewski, Mateusz Trochimowicz, Edward Berliński, Mirosław Truchel, Henryk Rakoczy, Marek Werpachowski, Wiesław Kotowski. Podziękowania otrzymali również: Anna Bajeńska – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, Łukasz Gańko – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, Marta Konopka – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, redaktorzy z zambrowskich portali internetowych zambrowiacy.pl i zambrow.org, telewizja Narew oraz Marcin Szczepański z Radia Nadzieja.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility