Burmistrz podsumował akcję Zambrów na rowery 2019

25 października 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbyło się podsumowanie akcji ZAMBRÓW NA ROWERY 2019, której dokonał Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

W tym roku odbyło się pięć rajdów krótkodystansowych o dystansie do 50 km: 12 maja – Puchały, 2 czerwca – Tybory-Kamianka, 7 lipca – Szumowo, 5 sierpnia – Wygoda i 8 września – Rosochate Kościelne. Łącznie w rajdach krótkich udział wzięło 483 uczestników.

W miesiącu wrześniu 27 rowerzystów wyjechało na trasę o dystansie do 100 km. Udali się oni na rajd szlakiem „Bitwy o Zambrów” i mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję bitwy pod Łętownicą.

25 maja po raz kolejny zorganizowano Wyścig Kolarski z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi na stadionie miejskim Olimpii Zambrów mieli do pokonania dystanse od 200 do 2800 metrów. W zawodach wystartowało 41 uczestników.

Po raz piąty zaś odbył się Maraton Szosowy, gdzie 127 uczestników pokonywało trasę o dystansie: 50 km, 80 km, 140 km oraz 200 km. Ponadto jak co roku cykliści wyjechali na rowerową pielgrzymkę do Hodyszewa. Łącznie 90 osób pokonało trasę ok. 100 km.

Jak można zauważyć akcja Zambrów na rowery cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Zambrowa i okolic.

Spotkanie podsumowujące akcję Zambrów na rowery było również okazją do podziękowania osobom, które zorganizowały tegoroczne rowerowe imprezy. Pamiątkowe podziękowania oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Andrzej Trochimowicz – Prezes Stowarzyszenia Sporteam, Krzysztof Boruc, Eugeniusz Borowski, Marek Modzelewski, Eugeniusz Skibniewski, Krzysztof Papież, Janusz Banasik, Mateusz Trochimowicz, Edward Berliński, Zdzisław Zalewski, Mirosław Truchel,  Marek Werpachowski, Wiesław Kotowski. Podziękowania otrzymali również: Anna Bajeńska – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, Sławomir Lasek – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, , redaktorzy z zambrowskich portali internetowych zambrowiacy.pl i zambrow.org, telewizja Narew.

Tekst i foto: Marzena Gołębiewska

 

Accessibility