DRUKUJ STRONĘ

Burmistrz podziękował Janowi Puchalskiemu za lata pracy w Zambrowie

Dziś w siedzibie Urzędu Miasta Zambrów Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski w obecności proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej  ks. prał dr Wojciecha Nowackiego podziękował Janowi Puchalskiemu za 50 lat pracy w parafii, ale przed wszystkim za pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Jan Puchalski urodził się w dniu 28 marca 1942 roku w Kuczynie. Ukończył Szkołę Podstawową w Kuczynie i Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowcu. W 1959 roku wyjechał do Łomży i uczył się w Instytucie Organistowskim. W 1962 roku został powołany do wojska. Po służbie wojskowej zdał maturę w Zambrowie i rozpoczął pracę jako organista w Czyżewie. W 1968 roku rozpoczął naukę w Instytucie Organistowskim w Warszawie, który ukończył w 1970 roku. Od 1971 roku rozpoczął pracę jako organista w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Oprócz pracy w parafii udzielał się również społecznie. W latach 1990 – 1991 był radnym Miasta i Gminy, zaś w latach 1991-1994 radnym w Radzie Miasta. Ponadto zaangażowany był w pracę na rzecz komisji mieszkaniowej.

Korzystając z obecności Jana Puchalskiego w siedzibie Urzędu  redaktorzy Monitora Zambrowskiego, zapytali o kilka słów podsumowania pracy w Zambrowie:

„8 lat pracowałem w Czyżewie, a 50 w Zambrowie w parafii Trójcy Przenajświętszej. Aby zostać Organistą w tej parafii musiałem odbyć konkurs, który wygrałem. Był to rok 1970, a od 1971 przyszedłem tu do Zambrowa…Udało mi się zrealizować wszystko co zamierzałem zrobić podczas mojej pracy. Zawsze trafiali się księża, z którymi można było nawiązać przyjacielski kontakt. Życzył bym sobie przed wszystkim zdrowia”.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility