Burmistrz pogratulował sukcesów młodej zambrowiance Patrycji Buczyńskiej

Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski gościł dziś w swoim gabinecie Patrycję Buczyńską – zambrowiankę, uczennicę 3 klasy I LO w Zambrowie specjalizująca się w trójboju siłowym. Włodarz miasta podziękował Patrycji za dotychczasowe osiągnięcia, życząc dalszych sukcesów w sportowej karierze.

Patrycja Buczyńska zapytana przez burmistrza skąd pomysł na tak nietypową dyscyplinę sportu, odpowiedziała, że sama zaraziła się zamiłowaniem do trójboju, który obecnie trenuje pod kierownictwem trenera Marka Micewicza z Klubu Sportowego „Team” Wrocław. Wielomiesięczne przygotowania pozwoliły sportsmence zadebiutować w 2019 roku, ale pierwsze poważne sukcesy przyszły w tym roku:

  • III miejsce w kategorii 63 kg juniorek do lat 18 oraz IV miejsce w open do lat 18 na X Mistrzostwach Polski w Skierniewicach w trójboju siłowym klasycznym (4-6 wrzesień 2020).
  • I miejsce w w kategorii 63 kg oraz II miejsce w kategorii open na X Mistrzostw Polski w Warszawie wyciskaniu leżąc klasycznym (19-20 wrzesień 2020).
  • I miejsce w kategorii 63 kg do lat 18 na IX Pucharze Polski w Kielcach wyciskaniu leżąc klasycznie (15 listopad 2020).

Zambrowianka obecnie przygotowuje się do matury i trenuje na siłowni. W przyszłości zamierza rozpocząć naukę na studiach wychowania fizycznego.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility