Dzień Białej Laski w Zambrowie


4 października 2023 roku odbyła się uroczystość związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych i Słabowidzących, potocznie nazywane “Dniem Białej Laski”. Dzień Białej Laski to święto osób z dysfunkcją wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. W Polsce jest około 500.000 takich osób, zaś Polski Związek Niewidomych zrzesza ponad 70.000 członków.

Rok rocznie w Zambrowie spotkanie organizuje zamiejscowe koło Polskiego Związku Niewidomych. W tym roku ponad 60 osób wzięło udział w oficjalnych obchodach, w tym  władze powiatu, miasta, gminy, stowarzyszeń i instytucji.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności zambrowskiego koła PZN w roku 2023, którego dokonała Teresa Szumowska, Prezes PZN w Zambrowie. Na jej ręce trafiły również podziękowania i gratulacje, które złożyli: Starosta Powiatu Zambrowskiego Zbigniew Teofil Jach, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Zambrów Jackiem Olszewskim, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie Marta Konopka, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu Karolina Ilczuk, Kierownik Klubu Seniora Marlena Kowalczyk, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie Karol Kossakowski, Kierownik Ośrodka Wsparcia Rodziny “Caritas” Sławomir Tarnowski oraz zaproszeni goście. 

Spotkanie uświetnili swoimi występami członkowie Kapeli Ludowej „Szansa”.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Biuro Promocji Miasta Zambrów

Accessibility