Dzień Dziecka w Zambrowie

2000 tys. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Miasta Zambrów oraz Gminy Zambrów uczestniczyło wczoraj w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta Zambrów oraz Urząd Gminy Zambrów. Impreza odbyła się na stadionie miejskim w Zambrowie.

Przez cztery godziny dzieci mogły skorzystać z mocy atrakcji przygotowanych przez organizatorów miedzy innymi: dmuchanych zjeżdżalni, stanowisk artystycznych oraz konkursów sportowych z nagrodami. Nie zabrakło również słodkości w postaci waty cukrowej, popcornu czy mleczek smakowych, które ufundowała Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol.

Ponadto chętni mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej “Nadzieja” oraz zapoznać się między innymi z zasadami  spędzenia bezpiecznych wakacji, których udzielali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Największym jednak zainteresowaniem wśród dzieci cieszyli się strażacy z OSP w Zbrzeźnicy, którzy sukcesywnie schładzali uczestników festynu polewając wodą z węży strażackich.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility