Dzień Strażaka


Dzień Strażaka to wyjątkowe święto, które pozwala społeczności na złożenie hołdu i podziękowań dla bohaterów, którzy codziennie narażają swoje życie, aby ocalić innych. W tym roku władze samorządowe wraz z przedstawicielami kościoła odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, aby złożyć życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Wizyta ta była okazją, aby podziękować strażakom za ich ciężką pracę i poświęcenie, jakie codziennie okazują dla dobra społeczności. Starosta Powiatu Zambrowskiego – Zbigniew Teofil Jach, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego – Sebastian Orłowski oraz Burmistrz miasta Zambrów – Kazimierz Dąbrowski złożyli życzenia strażakom i podkreślili, jak ważna jest ich praca dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i okolicznych wsi.

Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie – Ks. prał. dr Wojciech Nowacki wraz z Proboszczem z parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika – Ks. Grzegorzem Śniadachem również złożyli swoje życzenia, przypominając, że strażacy to nie tylko bohaterowie w czasie wypadków, ale także ludzie, którzy służą społeczności w każdym dniu, podejmując trudne decyzje i wykonując trudną pracę.

Dzień Strażaka to ważne święto, które przypomina nam o poświęceniu i ofiarności strażaków, którzy narażają swoje życie, aby zapewnić bezpieczeństwo innych. Warto zawsze pamiętać o tym, jak ważna jest ich praca i jak bardzo zależne jest od niej nasze bezpieczeństwo. Dlatego też każdy z nas powinien okazywać szacunek i wdzięczność bohaterom, którzy poświęcają swoje życie dla innych.

Marcin Maciejewski

Accessibility