Festyn „SamoRządowe Przygody z Nauką” w Zambrowie

W minioną sobotę przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie odbył się festyn „SamoRządowe Przygody z Nauką” zorganizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Urząd Miasta Zambrów.

Na uczestników festynu czekały stoiska naukowe przygotowane przez Wyższą Szkołę Agroprzedsiębiorczości w Łomży, stoisko gastronomiczne Koła Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” ze Srebrnego Borku, stoisko firmy INTERTECH z symulatorem ładowacza, Stoisko rękodzieła Centrum Integracji Społecznej w Zambrowie, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn oraz stanowiska kreatywne z tatuażami i malowaniem twarzy.

Do dyspozycji uczestników byli również ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja, którzy zaprezentowali techniki udzielania pierwszej pomocy oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, którzy przeprowadzili pogadanki profilaktyczne z dziećmi oraz udostępnili do objerzenia wóz policyjny.

Ponadto przez całą imprezę na scenie pojawiali się: młodzi wokaliści pod kierownictwem nauczycielki SP nr 5 w Zambrowie Anny Jasińskiej, multiinstrumentalista Maciej Dmochowski wykonujący utwory na akordeonie, harmonijce i stylofonie, a także pokazy musztry oraz technik interwencji w wykonaniu uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży oraz pokaz karate w wykonaniu zawodników Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin.

Spotkania z nauką finansowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w  ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Celem wydarzenia była popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół wyższych województwa podlaskiego, popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców ich innowacji, odkryć i dokonań – wśród mieszkańców województwa podlaskiego.

Accessibility