IV Festiwal Ciast


Dnia 16 lutego 2023 roku w kawiarni “Cafe Muza” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbył się po raz czwarty Festiwal Ciast. W Festiwalu Ciast wzięło udział szesnaście uczestniczek, które przyniosły swoje wypieki do degustacji. Impreza miała miejsce w kawiarni, co stworzyło miłą atmosferę, w której uczestniczki mogły wymieniać się pomysłami i doświadczeniami.

Oceny wypieków dokonywała komisja składająca się z kilku ważnych osób z miasta, m.in. Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Zambrów Jacka Olszewskiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Marty Konopka, Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie Elżbiety Bieńkowskiej oraz Radnej Miasta Zambrów Wiolety Walasek. Każdy z członków komisji miał za zadanie ocenić smak, wygląd oraz oryginalność każdego z wypieków, aby wybrać najlepsze.

Tak, pomimo zaprezentowania szesnastu wypieków, komisja uznała, że wszystkie były równie smaczne i oryginalne, dlatego przyznano ex aequo pierwsze miejsce wszystkim uczestniczkom Festiwalu Ciast. To wspaniałe wyróżnienie dla wszystkich uczestniczek i potwierdzenie, że ich wypieki były naprawdę pyszne!

 1. Elżbieta Jakubowska – brownie,
 2. Filomena Poduch – szarlotka,
 3. Celina Kalinowska – pączki,
 4. Anna Surawska – babka wisząca,
 5. Teresa Tyszka – pani Walewska,
 6. Celina Tymińska – sernik,
 7. Wiesława Arent – chrust,
 8. Barbara Klimaszewska – oponki,
 9. Jadwiga Rykaczewska – babka jogurtowa,
 10. Alicja Nowowiejska – rogaliki,
 11. Halina Trzaska – róże,
 12. Alicja Ferks – biszkopt z kokosem,
 13. Danuta Godlewska – sękacz,
 14. Małgorzata Izbicka – keks,
 15. Gabriela Kaczyńska – ciastka serowe z jabłkiem,
 16. Bogumiła Popławska – kartofelki.

Marcin Maciejewski

Accessibility