Karta Dużej Rodziny? Przypominamy gdzie i jak złożyć wniosek o jej uzyskanie


Karta Dużej Rodziny jest systemem zniżek i uprawnień honorowanych w instytucjach publicznych, jak i prywatnych w całym kraju, przysługujących członkom rodzin wielodzietnych posiadających co najmniej trójkę dzieci. Od niedawna o kartą mogą ubiegać się rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali i mieli na utrzymaniu minimum trójkę dzieci.

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

Krok 1: Przyjdź do Biura Promocji Miasta Zambrów, piętro II, pokój 228.

Krok 2: Wypełnij wniosek (uwaga: rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali i mieli na utrzymaniu minimum trójkę dzieci, powinni mieć przygotowane numery pesel dzieci, które są niezbędne przy wypełnianiu wniosku). Wniosek można również pobrać ze strony Urzędu Miasta Zambrów: Wniosek Karty Dużej Rodziny .  

Krok 3: Po otrzymaniu wiadomości sms z informacją o możliwości odbioru karty, zgłoś się do Biura Promocji Miasta Zambrów.

Jeśli składasz wniosek przez Emp@tię?

  1. Wejdź do modułu eWnioski na Emp@tii — portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
  2. Zaloguj się profilem zaufanym. Jeśli nie masz jeszcze profilu zaufanego — załóż go online.
  3. Wypełnij wniosek — kreator wniosku ułatwia złożenie wniosku i pilnuje, aby wszystkie wymagane pola zostały wypełnione.
  4. Czekaj na powiadomienie o gotowych do odbioru Kartach — dostaniesz je esemesem.

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny dostępna jest w aplikacji mObywatel. Oznacza to, iż posiadacz aktywnej karty KDR (niezależnie, czy posiada Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej czy obu) – będzie mógł wyświetlać ją w aplikacji mObywatel. Warunkiem jest dostęp do aplikacji mObywatel.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 86 271 22 10 wew. 30 lub e-mail: promocja@zambrow.pl

Obsługą wniosków w Urzędzie Miasta Zambrów zajmuje się Justyna Włodkowska – Kurpiewska, Inspektor Biura Promocji Miasta Zambrów.

 

 

 

Accessibility