Kolejne warsztaty haftu

W trakcie ostatnich dwóch spotkań warsztatów haftu panie z Gminy Szumowo, Gminy Zambrów oraz Miasta Zambrów wymieniały się doświadczeniem hafciarskim. Projekt ma na celu popularyzację reprodukcji hafciarskich obrazów znanych malarzy, twórców grafik i nie tylko. Każde warsztaty to kolejna porcja miłej atmosfery, wymiany doświadczeń, nauki haftu krzyżykowego oraz haftu gobelinowego czy nawet trójwymiarowej techniki łączonej. Uczestnicy warsztatów chętnie wymieniają się swoimi wzorami. Dwóm paniom udało się ukończyć wyszywanie dwóch obrazów a jedna z pań rozpoczęła wyszywanie trzeciego podczas trwania warsztatów. Jest możliwość nauki trudniejszych wzorów z większą ilością kolorów nadal po zakończeniu projektu w marcu 2023 roku. 

Organizatorzy wraz z uczestniczkami składają podziękowania na ręce panów Karola Kossakowskiego Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Starszych i Niepełnosprawnych oraz Pana Tomasza Franowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego za zakup materiałów na warsztaty.

Warsztaty prowadzi twórca rękodzieła i robótek ręcznych w ramach Akcji Popieram „Polskie rękodzieło” Marcin Wądołowski. Kontakt do akcji Popieram „Polskie rękodzieło” : popierampolskierekodzielo@op.pl,rekodzielomarcina@op.pl, https://www.facebook.com/popierampolskierekodzielo bądź osobiście w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie ul. Wojska Polskiego 25.

Accessibility