Koncerty kolęd „Mędrcy Świata, Monarchowie” i “Bóg się rodzi” w Zambrowie

W dniu 6 oraz 9 stycznia 2022 r. obyły się koncerty z cyklu koncertów jubileuszowych w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej MOK w Zambrowie. 

6 stycznia odbył się koncert kolęd z okazji Święta Trzech Króli „Mędrcy Świata, Monarchowie”. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Podczas koncertu głos zabrał  Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, który w imieniu własnym oraz obecnych na sali Senatora RP Marka Komorowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Zambrów Jacka Olszewskiego oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marty Konopka, złożył noworoczne życzenia zgromadzonym tego dnia osobom .

Na scenie zaprezentowała się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Witkowskiego, która wystąpiła wraz z wykonującymi partie wokalne uczniami oraz absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Publiczność mogła również wysłuchać kolęd w wykonaniu tenora – Nazarii Kachala, który współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy.

W repertuarze znalazły się kolędy oraz utwory świąteczne m.in: „Mędrcy świata, monarchowie”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, i „Let it snow”.

W niedzielę 9 stycznia, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta ponownie wystąpiła przed zambrowską publicznością, tym razem w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, podczas koncertu kolęd „Bóg się rodzi”. Również na tym wydarzeniu orkiestra wystąpiła wspólnie z wykonującymi partie wokalne uczniami i absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie oraz tenorem – Nazarii Kachala.

Podczas koncertu zaprezentowane najpiękniejsze kolędy m. in:  Adeste fideles (Przybądźcie wierni), Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, Gdy śliczna panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”.

Po koncercie głos zabrał ks. dziekan Wojciech Nowacki

„Bardzo się cieszę, że dziś w niedzielę Chrztu Pańskiego możemy być uczestnikami tego wspaniałego wydarzenia. W świątyni kolędy brzmią od Pasterki aż po 2 lutego. W zasadzie tradycyjnie przedłużamy ten okres kiedy celebrujemy z radością narodzenie Syna Bożego wśród nas. Dzisiaj ta niedziela Chrztu Pańskiego kończy ten liturgiczny okres Bożego Narodzenia a od jutra wejdziemy w okres zwykły. Nie mogło być lepszego zwieńczenia, tego muzycznego akcentu , jak właśnie dzisiejszy koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, solistów, który nam taką ucztę duchową wyprawili.”

Następnie wypowiedział się Biskup Tadeusz Bronakowski

„Dzisiaj do Zambrowa warto było przyjechać, dlatego że już od dwóch lat nie byłem na tak pięknym i tak wspaniałym koncercie. Dziękuję zespołowi, dziękuję solistom za to piękne świadectwo, które daliście dzisiaj w miłości do Pana Jezusa.”

Dominika Saniewska

Biuro Promocji

Accessibility