Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości


Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się 10 listopada br. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, gdzie odbył się koncert słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów PSM oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. 
Główne uroczystości miejskie rozpoczęły się 11 listopada w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. We mszy świętej uczestniczyli: przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, delegacje placówek oświatowych, związków i stowarzyszeń, służb mundurowych, partii politycznych, zuchów, harcerzy i poczty sztandarowe oraz wierni z tutejszej parafii. Mszę celebrował Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prał. dr Wojciech Nowacki. 

Tuż po mszy świętej głos zabrał Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski oraz Poseł na Sejm Stefan Krajewski. Odbył się również montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe nie odbył się pochód ulicami miasta. Wiązanki oraz kwiaty pod pomnikiem Powstania Styczniowego poszczególne delegacje składały indywidualnie.

Wartę honorową przed pomnikiem wystawili harcerze z Hufca Wschodniomazowieckiego ZHP w Zambrowie.

11 listopada miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie w naszym mieście. Na sali widowiskowo – kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbyło się przedstawienie wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Józefie Piłsudskim pt. „Ścieżka obok drogi” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Biuro Promocji Miasta Zambrów

Accessibility