Młodzieżowa Agencja Informacyjna Projekt  Dziennikarstwo Moją Pasją

Koordynator Jolanta Chrostowska-Sufa: na co dzień bibliotekarz i instruktor MOK, poza tym redaktor Miesięcznika BENEFIT, recenzentka, blogerka książkowa,  wydawca, edytor i redaktor wydawniczy

Masz pasję, talent, ambicję, chciałbyś  inspirować innych i mieć wpływ na otaczającą cię rzeczywistość? Dołącz do MAI. Razem stworzymy platformę online Młodzieżowej Agencji Informacyjnej [MAIA] oraz kwartalnik.

MAIA to Młodzieżowa Agencja Informacyjna – czyli akademia młodego dziennikarza. W ramach MAI będziesz  uczestniczyć w  warsztatach i zajęciach z dziennikarstwa pod kierunkiem profesjonalistów i doświadczonych dziennikarzy.

Zapraszamy do udziału w zajęciach młodzież wiążącą swoje plany zawodowe z dziennikarstwem, pracą w mediach, w branży public relations, w agencjach PR, z takimi zawodami jak rzecznictwo prasowe, marketing medialny.

Uczniowie poznają praktyków zawodu, będą mogli uczyć się od nich i czerpać z ich doświadczeń.

W czasie warsztatów dziennikarskich młodzież dowie się, jak wygląda praca dziennikarza, pozna podstawowe gatunki dziennikarskie, dowie się, jak skonstruować lead, który przyciągnie uwagę czytelnika, jak wyszukiwać tematy, jak przeprowadzić wywiad, jak zapanować nad tremą.

MAIA

zajęcia z autoprezentacji

praca z kamerą

praca z mikrofonem

jak prowadzić wywiad

emisja głosu

sposoby radzenia sobie z tremą

news, relacja,

reportaż, reportaż interwencyjny,

felieton,

recenzja książki, filmu, spektaklu, koncertu

ćwiczenia z redakcji tekstu [edycja tekstu, kultura języka]

etyka dziennikarska

prawo prasowe i autorskie

Uczestnicy mają darmowe wejścia na wydarzenia organizowane w MOK-u: filmy, spektakle, koncerty, kabarety itp. Będą pisać newsy dotyczące wydarzeń, relacje z wydarzeń, recenzje, przeprowadzać wywiady z ciekawymi ludźmi, nagrywać reportaże,  a ich działania będą publikowane na łamach zambrowskich mediów, ale też na powołanej do istnienia platformie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIA oraz w kwartalniku. Planowane są też wizyty studyjne w redakcjach radiowych i telewizyjnych [Radio Białystok, Radio Nadzieja, Telewizja Narew, Telewizja Białystok].

Gorąco zachęcamy młodych adeptów dziennikarstwa do udziału w warsztatach. Serdecznie prosimy nauczycieli polonistów i opiekunów gazetek szkolnych  o wsparcie i zachęcenie uczniów do uczestnictwa w projekcie oraz do tworzenia młodzieżowej platformy informacyjnej w naszym mieście.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd24__kM8hpNujzfMFi9ftNIo0CC2F80OukU1fqfLRjzj1PRA/viewform

MAIA – Młodzieżowa Agencja Informacyjna

Gdzie: Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie i Miejski Ośrodek Kultury  w Zambrowie

Kiedy: Zajęcia i kolegium redakcyjne odbywają się w czwartki, o godz. 18.00, raz na tydzień / raz na dwa tygodnie

Kontakt: Jolanta Chrostowska-Sufa tel. 86 271 06 02, chrostowska.sufa@gmail.com

Accessibility