Msza św. w intencji Ukrainy – koncert zespołu TARAKA


            W sobotę 25 lutego br. odbyła się Msza św. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie z okazji rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainie. Modlitwa była w intencji Ukrainy oraz prośbą o pokój w tym kraju. Była to okazja do wyrażenia solidarności z narodem ukraińskim w trudnym czasie, gdy jego kraj znajduje się w stanie konfliktu z Rosją. Msza św. stanowiła wyraz poparcia dla działań na rzecz pokoju oraz nadziei na szybkie zakończenie konfliktu na Ukrainie.

            Po Mszy św. wystąpiła Nikolina Bersenowa, wokalistka z Studia Muzycznego „ART” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, pochodząca z Zaporoża. Następnie rozpoczął się koncert polsko-ukraińskiego zespołu Taraka, który porwał publiczność swoim rockowo-folkowym repertuarem.

            Grupa Taraka słynie m.in. z przeboju „Podaj rękę Ukrainie” i zrobiła wrażenie na słuchaczach świetną muzyką, pozytywną energią oraz profesjonalizmem. Zespół czerpie inspirację z kultury ukraińskiej oraz białoruskiej, dzięki czemu w ich utworach można usłyszeć melodie słowiańskie, ale również żydowskie i cygańskie. Wszystko w nowoczesnych i rozrywkowych aranżacjach. Teksty oraz muzyka do zagranych tego wieczoru piosenek zostały stworzone przez Karola Kusa, założyciela i solistę zespołu.

            Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Burmistrza Miasta Zambrów – Kazimierza Dąbrowskiego.

Marcin Maciejewski

Video M. Maciejewski

Accessibility