Naukobus z wizytą w Szkole Podstawowej nr 4

Mobilne laboratorium z wystawą „Umysł Przyłapany” z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zagościło w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Przed dwa dni dzieci z zambrowskich placówek oświatowych będą mogły odwiedzić Naukobus, by w praktyczny sposób poprzez eksperymenty przetestować, bawić się i odkrywać wiele ciekawych informacji na temat praw fizyki czy anatomii człowieka. Wystawę otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ryszard Świderski wraz z Burmistrzem Miasta Zambrów Kazimierzem Dąbrowskim.

Dzieciaki z charakterystyczną dla tego wieku ciekawością podchodziły do kolejnych stanowisk. Dużym zainteresowaniem cieszyła się łamigłówka z wykorzystaniem alfabetu Braill’a, zapamiętywanie ciągu cyfr w krótkim czasie, czy zabawa pt „złap mnie jeśli potrafisz”.

Na dociekliwe pytania uczniów odpowiadali animatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pomocą służyli również uczestnicy Klubu Młodego Odkrywcy „Exodus” z SP 4.

Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility