Orszak Trzech Króli w Zambrowie: “W jasełkach leży!”


          W Zambrowie, po raz trzeci, odbył się uroczy Orszak Trzech Króli, który przypomina o święcie Objawienia Pańskiego. Tegoroczne wydarzenie, które miało miejsce 6 stycznia 2024 roku, było równie barwne i pełne radości, jak wcześniejsze edycje.

          Orszak Trzech Króli, to nie tylko kolorowy korowód przemierzający ulice miasta, ale również tradycja z głębokim znaczeniem religijnym. Święto to upamiętnia chwilę, w której Jezus objawił się światu poprzez Mędrców z Wschodu, którzy podążając za gwiazdą, dotarli do Betlejem, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu.

          Pod hasłem “W jasełkach leży!”, orszak wyruszył ulicami miasta, przyciągając uwagę mieszkańców i tworząc magiczną atmosferę. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Burmistrz Miasta Zambrów – Kazimierz Dąbrowski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie byli głównymi organizatorami, zaś współorganizatorami zaangażowali się przedstawiciele parafii pw. Józefa Rzemieślnika, parafii pw. Ducha Świętego, przedszkoli miejskich i szkół podstawowych.

          Orszak Trzech Króli w Zambrowie, podobnie jak w innych miejscowościach, stał się wyjątkowym wyrazem wspólnoty i radości, skupiając mieszkańców wokół pięknej tradycji świętowania Epifanii.

Galeria Zdjęć – Facebook Urząd Miasta Zambrów

Inspektor ds. Promocji Miasta
Marcin Maciejewski

Accessibility