Podsumowanie konkursów przedmiotowych uczniów SP4


W poniedziałek 8 maja, w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku odbyło się podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

W roku szkolnym 2022/2023 w województwie podlaskim zostało przeprowadzonych 13 takich konkursów. W wyniku 3-etapowych eliminacji wyłoniono 209 laureatów oraz 132 finalistów.

Laureaci konkursów odebrali z rąk zaproszonych na uroczystość gości: Wiceministra Edukacji i Nauki p. Dariusza Piontkowskiego,   Podlaskiego Kuratora Oświaty p. Beaty Pietruszki oraz Wojewody Podlaskiego p. Bohdana Paszkowskiego zaświadczenia i nagrody.

Tytuł 3-krotnego laureata zdobył Maciej Janiszewski z kl. 8 B (język angielski, matematyka, fizyka). Maciej znalazł się w grupie 3 uczniów, którzy uzyskali drugi wynik w województwie.

Mateusz Słaby z kl. 8D został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, zaś laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego zostali Amelia Wiśniewska z kl. 8 F oraz Kamil Michał Pękała z kl. 8 B. Nasza szkoła może pochwalić się 6 tytułami laureata oraz 3 tytułami finalisty.

Finalistami zostali: Aleksandra Miros z kl. 8 B (język polski), Mateusz Słaby z kl. 8 D (fizyka) oraz Polina Kovalenko z kl. 7 A (język rosyjski).

Pomimo tak dobrego wyniku odczuwaliśmy pewien niedosyt gdyż jeszcze jeden tytuł laureata, do którego brakowało naprawdę niewiele, dawałby naszej szkole 3 miejsce w województwie.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Składamy też podziękowania rodzicom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie do konkursów.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie

Accessibility