Promocja książki “Legendy zambrowskie” Pawła Ireneusza Szepietowskiego

W minioną sobotę w Centrum Kultury odbyła się promocja książki “Legendy zambrowskie” autorstwa Pawła Ireneusza Szepietowskiego. Spotkanie rozpoczął Burmistrz Miasta Zambrów od przekazania pierwszych egzemplarzy dla autora książki Pawła Szepietowskiego oraz autora rysunków Wojciecha Rusieckiego.

Wydarzeniu towarzyszyło również podsumowanie dwóch konkursów: Międzyszkolnego konkursu na przedstawienie „Legendy o Zambrowie” oraz Międzyszkolnego konkursu na folder pt. „Zambrów – wczoraj i dziś”. Laureaci tych że konkursów zaprezentowali tego dnia przedstawienia nawiązujące do Legend o Zambrowie, po czym Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski wręczył małym artystom nagrody rzeczowe.

Na zakończenie wszyscy zebrani przeszli do kawiarni Cafe Muza, gdzie autor podpisywał książki.


Paweł Ireneusz Szepietowski jest rodowitym zambrowianinem. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 5, a następnie do Technikum Leśnego w Białowieży. Odbył służbę wojskową w Marynarce Wojennej na Helu. W roku 1993 wrócił do Zambrowa i zaangażował się w działalność muzyczną. Trzy lata później wyjechał do Francji, gdzie obecnie mieszka z rodziną. Pomysł stworzenia legend o Zambrowie były wynikiem tęsknoty artysty za rodzimym miastem. Od ponad dwóch lat jego teksty publikowane są w Monitorze Zambrowskim. W tym roku zrodził się pomysł wydania legend w formie książki.  Oprócz samych tekstów w publikacji znajdują się rysunki starego i nowego Zambrowa, które przygotował zambrowski artysta Wojciech Rusiecki. Wydawcą książki “Legendy zambrowskie” jest Urząd Miasta Zambrów.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility