PSM w Zambrowie zaprasza na koncert


Drodzy melomani!
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z muzyką w wykonaniu znakomitych artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie!
 
Koncert odbędzie się 04.10.2022 roku o godz. 16.00 w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Wstęp wolny!
 
Wykonawcy:
Marta Słociak-Wiszniewska / Katarzyna Andruszko – wokal
Piotr Gawarecki – wokal
Szymon Gwóźdź / Alan Turonek – trąbka
Mateusz Gramburg / Adam Sychowski – fortepian
 
Kilka słów o koncercie:
W każdym sezonie staramy się prezentować w naszych programach portrety wybitnych przedstawicieli polskiej piosenki. Tym razem przybliżymy sylwetkę Zbigniewa Wodeckiego, jednej z największych osobowości ostatnich 50 lat, człowieka wielu talentów – piosenkarza, skrzypka, trębacza, kompozytora i autora tekstów. Pamiętamy jego mocny, a zarazem ciepły głos o rozległej skali, jego improwizacje grane pomiędzy zwrotkami piosenek na skrzypcach i trąbce, jego bujną fryzurę i serdeczny uśmiech. Bliscy wspominają go jako człowieka dobrego i pogodnego, jako prawdziwego przyjaciela.
Najmłodsi pamiętają Zbigniewa Wodeckiego jako wykonawcę piosenek o Pszczółce Mai i o Rudolfie Czerwononosym. Wybierzemy się zatem na wędrówkę śladami uśmiechniętego pana w okularach, o bujnych włosach i pięknym, miękkim i ciepłym głosie, czasem ze skrzypcami lub trąbką w ręku, który koncertując na całym świecie i wykonując wiele piosenek dla dorosłych, nie zapominał o tym, by śpiewać także dla dzieci. A może te bajkowe piosenki zaśpiewamy razem?
W programie dla starszych zabrzmią najsłynniejsze przeboje śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego, począwszy od ballady Zacznij od Bacha, a skończywszy na piosence Lubię wracać tam, gdzie byłem, która dała tytuł naszemu koncertowi. Niektóre z nich śpiewał Wodecki w duecie ze swymi przyjaciółmi z estrady. Jest też autorem niejednej z nich. Do programu dołączyliśmy piosenki z repertuaru tych muzycznych towarzyszy Wodeckiego, którzy byli mu szczególnie bliscy. Bo przecież nasze życie to również ci, których spotykamy na swojej drodze.
 

źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie 

Accessibility