Uruchamiamy system LUPE dla mieszkańców Miasta Zambrów – START 5-6 lipca

Urząd Miasta Zambrów uruchamia teleinformatyczny system dla mieszkańców – LUPE. System umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a władzami lokalnymi.

LUPE jakie możliwości dla mieszkańca?

Mieszkańcy miasta poprzez aplikację mogą zagłaszać:

– usterki w przestrzeni miejskiej według kategorii: awaria oświetlenia,. dewastacja mienia, uszkodzenia nawierzchni dróg oraz chodników, zaśmiecanie miejsc publicznych, bezdomne zwierzęta itp.

– otrzymywanie komunikatów oraz informacji o wydarzeniach w mieście

– kontrola obsługi zgłoszeń przez odpowiednie władze – powiadomienia w apilacji mobilnej i poprzez e-mail

– integracja z regionalnym systemem ostrzegania

– logowanie kontami społecznościowymi

Jak korzystać z aplikacji?

Aplikację LUPE  będzie można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay lub z App Store na telefonach Iphone.

Aplikacja będzie również dostępna na stronie www.zambrow.pl pod ikoną:  LUPEZAMBROW

UWAGA: APLIKACJA LUPE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA BĘDZIE DOSTĘPNA MIĘDZY 5-6 LIPCA 2018r. 

System oferuje dwie możliwości logowania: gość lub użytkownik. Aby dodać zgłoszenie należy wejść w zakładkę DODAJ ZGŁOSZENIE, następnie wpisać adres, gdzie wystąpiła usterka, wybrać kategorię, opisać zdarzenie oraz dołączyć zdjęcie (zdjęcie nie jest wymagane). Zarejestrowane zgłoszenia są przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji.

Dodatkowo system pozwala na publikację – bezpośrednio na mapie – ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru miasta, takich jak, np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne. Dzięki nowoczesnemu systemowi zambrowianie będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą miejską, ale także na bieżąco śledzić komunikaty miejskie oraz kalendarze rozmaitych wydarzeń w mieście.

System nie służy do przekazywania zgłoszeń o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, które powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

UWAGA: System LUPE działa tylko na terenie Miasta Zambrów, oznacza to, że zgłoszenia z terenu gminy lub powiatu nie będą rozpatrywane i automatycznie odrzucane.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

 

Accessibility