Senator RP Wadim Tyszkiewicz z wizytą w Zambrowie

Dziś 10.07.2020r. Zambrów odwiedził Senator RP, polski samorządowiec, polityk, prezydent Nowej Soli w latach 2002–2019 i senator X kadencji Wadim Tyszkiewicz wraz z Prezydentem Miasta Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim i Posłem na Sejm VIII i IX kadencji Krzysztofem Truskolaskim. Panowie pojawili się na zaproszenie Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego w związku z zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Na terenach zielonych przy zalewie miejskim podczas konferencji prasowej zaproszeni goście apelowali do mieszkańców Zambrowa o oddanie głosu na kandydującego na urząd prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

“Jestem po raz pierwszy na Waszych ziemiach, po raz pierwszy jestem w Zambrowie i jestem zauroczony tym co tutaj widzę. To jest piękna Polska, która nie dzieli się na Polskę A, czy Polskę B, czy Polskę C – Polska jest jedna. Przejechałem 600 km, żeby być razem z Wami, żeby uczestniczyć w tych przedwyborczych spotkaniach z mieszkańcami naszych miast i gmin. Senatorem jestem od pół roku a przez 17 lat byłem samorządowcem. Z pełną odpowiedzialnością chciałbym stwierdzić, że to samorządowcy przede wszystkim budują rozwój naszego kraju – Polska jest naprawdę piękna. Tu właśnie zapadają decyzje, to samorządowcy stoją na pierwszej linii frontu w walce o lepszą Polskę.” – powiedział podczas konferencji Senator Wadim Tyszkiewicz.

O północy, 10 lipca zapada cisza wyborcza. W najbliższą niedzielę Polacy wybiorą prezydenta na najbliższe pięć lat.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility