“SŁOICZKI SZCZĘŚCIA” – uczniowie dzieciom

6 grudnia 2017r wolontariusze wraz z opiekunkami: panią Edyta Kossakowską – Wołpiuk oraz panią Anna Jasińską dostarczyli „Słoiczki szczęścia” na oddział onkologiczny w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku oraz oddział dziecięcy i noworodkowy w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

„Słoik szczęścia” to autorski projekt opiekunek szkolnego koła wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Przez dwa tygodnie listopada chętni uczniowie  z naszej szkoły przygotowywali „Słoiczki Szczęścia”, do których wkładali swoje serduszko. Pomysłów było wiele, a to np. miś wykonany ręcznie przez babcię, bransoletka, pocztówka ze zdjęciem, samochodzik, laleczka, różaniec święty przywieziony w wakacje, a to coś słodkiego. Do tej akcji przyłączył się całe klasy, gdzie przerosło to oczekiwania organizatorek i tak udało się zebrać 96 słoiczków. Nasi uczniowie mają wielkie serca!

Ponadto dzięki uprzejmości proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie zostanie odprawiona msza święta w intencji zdrowia dzieci z oddziału onkologicznego w DSK w Białymstoku w dniu 25 grudnia 2017r o godz. 18:00. Wszystkie osoby chętne zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.

„Słoiczki szczęścia” dały wiele radości dzieciom wykonującym je oraz dzieciom obdarowanym. Przy wręczaniu były łzy szczęścia i wiary, że wszystko się uda.

„WOLONTARIAT SP4”

Anna Jasińska

Edyta Kossakowska – Wołpiuk

Aneta Komiażyk

 

Accessibility