Świąteczne iluminacje świetlne rozbłysły w Zambrowie


W minioną niedzielę w naszym mieście miały miejsce „Mikołajki z Choinką”. Tradycyjnie pojawił się ulubieniec małych mieszkańców Św. Mikołaj oraz iluminacje świetlne w dwóch częściach Zambrowa. Na zalewem miejskim oprócz choinki pojawił się pokaźnych rozmiarów Mikołaj na nartach, oraz napis Wesołych Świąt. Przed kulminacyjnym momentem wydarzenia, życzenia świąteczne złożył Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Następnie tuż po zapaleniu światełek dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewały solistki ze Studia Piosenki “Art” Miejskiego Ośrodka Kultury: Julia Szczepańska, duet Anny Ohorodnyk i Anna Pęska oraz Gabriela Łupińska.

Niedzielnemu wydarzaniu na zalewem towarzyszył II Ogólnopolski Zlot Mikołajów w wyszukanych pojazdach, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Do konkursu zgłosiło się dwóch śmiałków. Pierwsze miejsce zajął Leszek Klimaszewski, który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Drugi miejsce przypadło Arturowi Grądzkiemu, który otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł. Fundatorem nagród pieniężnych był Bank Spółdzielczy w Zambrowie.

Po raz pierwszy w tym roku światełka na choince rozbłysły na koszarach na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 3. Wydarzeniu towarzyszył mini koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej i pokaz tańca w wykonaniu mażoretek z grupy Enigma. Następnie zaśpiewały uczennice z SP 3: Zofia Bańkowska, Gabriela Zalewska oraz Zuzanna Rakowska.  

Zambrów wkracza w okres bożonarodzeniowy. Zapraszamy do spacerów po mieście, szczególnie wieczorową porą, gdzie iluminacje świetlne nadają naszemu miastu świątecznego charakteru.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Biuro Promocji Miasta Zambrów

Accessibility