Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie

5 kwietnia 2022 r. zambrowska “Trójka” obchodziła Święto Patrona Szkoły, Janusza Kusocińskiego. Tradycyjnie dzień ten zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych. Jest okazją do przybliżania uczniom sylwetki niezwykłego człowieka, mistrza olimpijskiego, niezłomnego na bieżni, polu walki i w miejscu kaźni.
Uroczysty apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli rozpoczęła pani dyrektor Bożena Przeździecka, która zwracając się do zgromadzonych, podkreśliła niezwykłą wagę tegorocznego święta w kontekście wojny toczącej się na Ukrainie. Zwracając się do nowoprzybyłych uczniów z Ukrainy zapewniła o solidarności i wsparciu, na jakie mogą liczyć w zambrowskiej Trójce. Główną część akademii stanowił  montaż słowno – muzyczny, który był tłumaczony również na język ukraiński.
Podczas apelu rozstrzygnięto także ogłoszony w marcu 2022 r. konkurs na piosenkę o tematyce sportowej.
Komisja konkursowa, po wysłuchaniu otrzymanych plików dźwiękowych z piosenkami, przyznała nagrody.  
I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie w składzie: Wiktoria Jarząbek, Weronika Jadwiga Młyńska, Maja Krajewska, Aleksandra Lasocka, Aleksandra Markowska. Opiekunami zespołu są p. Milena Ostrowska i p. Michał Knapkiewicz. II miejsce przyznano Aleksandrze i Szymonowi Klimek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie. III miejsce zajęła Kinga Stańczuk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie.
Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wczorajszej uroczystości.

Emilia Bilecka

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie

Accessibility