Teatr Sedno zaprasza na sztukę S. Mrożka “Na pełnym morzu”


20 lutego br. o godzinie 18.30 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie wystawiona zostanie przez Teatr Sedno sztuka S. Mrożka “Na pełnym morzu”.

Premiera  spektaklu odbyła się dnia 7 kwietnia 2022 w Instytucie Studiów Kulturowych w Białymstoku, zaś jego reżyserem jest pochodzący z Zambrowa Patryk Bołtryk.

Występują:

Natalia Skudzińska (Gruba), dawniej aktorka Teatru Młodego Aktora Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Rutkowska (Średnia) Dominik Rakowski (Mały) Igor Mogielnicki (Listonosz) Artur Bobier (Lokaj)

Kilka słów od reżysera:

“O zjedzeniu człowieka przez człowieka jedynie Sławomir Mrożek był w stanie opowiedzieć tę historię przejrzyście, zręcznie, a zarazem komicznie. Bohaterowie znaleźli się w skrajnej sytuacji, która jak się okazuje, stała się idealną płaszczyzną do poznania natury ludzkiej. W chwilach walki o przetrwanie, człowiek jest skłonny do wszystkiego – kłamstwa, oszczerstwa, a nawet zbrodni. Własne ,,udko” i ,,policzek”

uratuje za wszelką cenę. Im znajduje się bliżej, równie głodnego towarzysza, tym dalej jest od wszystkich zasad i konwenansów”.

Accessibility