Uroczyste obchody 70-lecia Zambrowskiego Klubu Sportowego “Olimpia”


Zambrowski Klub Sportowy “Olimpia” świętował swoje 70-lecie w wyjątkowy sposób. Dnia 24 czerwca 2023 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszu, które przyciągnęły wielu miłośników sportu oraz sympatyków klubu. Organizatorami wydarzenia był sam klub oraz Burmistrz Miasta Zambrów, który również aktywnie zaangażował się w przygotowania.

Rozpoczęcie obchodów nastąpiło w sobotni poranek, gdy na boisku odbył się turniej młodzieżowych grup “Olimpii”. Młodzi piłkarze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i rywalizować ze sobą w duchu sportowej rywalizacji. To doskonała okazja dla nich, aby poczuć atmosferę jubileuszu i wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na emocjonujący mecz oldbojów ZKS “Olimpia” kontra Allstars Jagiellonia. Mecz ten przyciągnął wielu kibiców, którzy chcieli obejrzeć występy swoich ulubionych piłkarzy z przeszłości. Ostatecznie, po zaciętej walce, to Allstars Jagiellonia wygrał spotkanie rezultatem 2:1. Jednak dla fanów “Olimpii” nie było to powodem do smutku, gdyż gola dla swojego klubu zdobył Zbigniew Stańczyk, wykonując rzut karny.

Po zakończonym meczu wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, gdzie odbyła się kolejna część jubileuszu. Przy wejściu dzieci z młodzieżowych grup “Olimpii” rozdawały pamiątkowe przypinki, które miały upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie.

Spotkanie rozpoczął Sławomir Skrzypkowski – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 70-lecia ZKS “Olimpia”. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości i podziękował im za obecność na tej ważnej uroczystości. Następnie głos zabrał Pan Dariusz Grabowski, który przybliżył historię klubu podczas prezentacji multimedialnej, ukazując najważniejsze momenty i osiągnięcia ZKS “Olimpia”.

Kolejnym mówcą był Burmistrz Miasta Zambrów – Kazimierz Dąbrowski, który podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami związanymi z ZKS “Olimpia”. Opowiedział o tym, jak klub wpływał na rozwój miasta oraz jakie znaczenie ma dla lokalnej społeczności. Jego słowa wywołały wzruszenie wśród obecnych i podkreśliły wagę tego jubileuszu dla całego miasta.

Po przemówieniu Burmistrza i Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego nastąpił ważny moment wręczenia pamiątkowych grawertonów i okolicznościowych upominków. Kazimierz Dąbrowski oraz Sławomir Skrzypkowski mieli zaszczyt osobiście przekazać te wyjątkowe nagrody, które miały upamiętnić 70 lat istnienia ZKS “Olimpia”.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego serdecznie podziękował wszystkim instytucjom i osobom, które włączyły się w organizację tego jubileuszu. W szczególności wyraził wdzięczność sponsorom, pracownikom Biura Promocji Urzędu Miasta, pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury oraz członkom Komitetu Organizacyjnego. To dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uroczystość mogła odbyć się w taki wyjątkowy sposób.

Na zakończenie przemówienia Przewodniczącego, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który był nie tylko okazją do rozmów i integracji, ale także do dzielenia się wspomnieniami i radością związanych z Zambrowskim Klubem Sportowym “Olimpia”.

Obchody 70-lecia ZKS “Olimpia” były niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich obecnych. Jubileusz ten stanowił okazję do celebrowania bogatej historii klubu, wspominania wspaniałych chwil i wzmacniania więzi między członkami społeczności sportowej. Zambrowski Klub Sportowy “Olimpia” ma powody do dumy z tych 70 lat istnienia i pozostaje ważnym elementem sportowego krajobrazu miasta Zambrów. 

Biuro Promocji Miasta Zambrów
Marcin Maciejewski 

Turniej drużyn młodzieżowych – Zdjęcia 

Mecz – Oldboje Olimpia / Allstars Jagiellonia – Zdjęcia 

70-lecie ZKS „Olimpia” – MOK – Zdjęcia 

Accessibility