VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

17 czerwca br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie odbył się już po raz siódmy Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów. W zawodach udział wzięło ok. 300 zawodników z 21 klubów z takich miast jak: Augustów, Łomża, Olecka, Białystok, Węgorzewo, Kwidzyn, Ostróda, Kalisz, Ciechanów, Szczytno, Iława, Ostrołęka, Brok, Lubotyń oraz Zambrów. Organizatorem turnieju była prezes Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin Anna Kaczyńska – Youssfi.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju, w którym uczestniczyli: Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Zbigniew Teofil Jach oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Zambrowie Zenona Zalewska została wręczona nagroda burmistrza dla zawodniczki ZKKK Amelii Zaręby za osiągnięte sukcesy sportowe w 2023r., w szczególności za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów wygrała Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin. Zambrowski klub w klasyfikacji generalnej uplasował się na 5 miejscu.