VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów


Wspaniałe emocje, niezwykłe ruchy i zacięta walka – tak można opisać VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów, który odbył się 14 maja 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Ten eminentny turniej przyciągnął 49 uczestników, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, którzy z pasją i determinacją rywalizowali na szachownicy.

Organizację tego wydarzenia podjęli się Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie oraz Akademia Szachowa Sobocińscy w Zambrowie, dzięki którym miłośnicy szachów mieli okazję zmierzyć się z graczami regionu. Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim, co oznaczało, że każdy uczestnik miał szansę na spotkanie z różnymi przeciwnikami. Tempo gry wynosiło 10 minut plus 5 sekund po każdym posunięciu, zapewniając dynamiczne i emocjonujące starcia.

Turniej trwał około 5 godzin, podczas których szachiści prezentowali swoje umiejętności i taktyczne posunięcia. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami za swój udział, a najlepsi gracze otrzymali prestiżowe puchary i dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się pod przewodnictwem Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, Marty Konopa, która podziękowała wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i umiejętności.

Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem z Zambrowa został po raz kolejny Mateusz Janowicz. Jego doskonała gra i niezwykłe strategie szachowe przyniosły mu zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował się Adam Nagalski, którego umiejętności również zachwyciły zgromadzoną publiczność. Na trzecim miejscu znalazł się Dawid Nagalski, prezentując wysoki poziom gry i wytrwałość.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Biuro Promocji
Marcin Maciejewski

Accessibility