Wielkie święto w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie!


W dniu 19 lutego 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie hucznie obchodziła Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów zambrowskich szkół podstawowych na halę sportową, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Andrzej Szeligowski, serdecznie przywitał wszystkich zebranych, a w szczególności Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców Martę Worosilak oraz dyrektorów zambrowskich szkół podstawowych.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie XV edycji Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku – „Astronomiczna przygoda z Kopernikiem”. W tym roku do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którzy wykazali się imponującą wiedzą na temat życia i dokonań słynnego astronoma.

Komisja konkursowa w składzie: Mariusz Gontarski, Magdalena Olender oraz Janusz Grodzki, po wnikliwej ocenie prac konkursowych, przyznała następujące nagrody:

 

I miejsce:

Martyna Kossakowska (Szkoła Podstawowa w Kołomyi – opiekun Barbara Czajkowska)

 

II miejsce:

Zuzanna Mierzwińska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie – opiekun Katarzyna Grabowska)

Karolina Młynarczuk (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie – opiekun Katarzyna Grabowska)

Jakub Kamola (Szkoła Podstawowa nr 4 w Starym Zakrzewie – opiekun Magdalena Olender)

Lena Lutostańska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Zambrowie – opiekun Bernadeta Długoborska)

 

III miejsce:

Alicja Dulkowska (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu – opiekun Magdalena Wiśniewska)

 

Zwycięzcom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy i zaangażowania, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Część artystyczną uroczystości wypełnił piękny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie to wyjątkowe wydarzenie, które integruje społeczność szkolną i krzewi pamięć o patronie. To także czas refleksji nad wartością edukacji i znaczeniem nauki w życiu człowieka.

Galeria Zdjęć – Facebook Urzędu Miasta Zambrów

Inspektor ds. Promocji Miasta
Marcin Maciejewski

 

Accessibility