3 Zambrowskie Spotkanie Wigilijne “pod chmurką”

Po raz trzeci w naszym mieście i po raz pierwszy „pod chmurką” odbyło się Zambrowskie Spotkanie Wigilijne. W odpowiedzi na zaproszenie gospodarza miasta – Kazimierza Dąbrowskiego liczna grupa zambrowian zgromadziła się na placu przed Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, by wspólnie świętować i kolędować.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń świąteczno – noworocznych, które wszystkim zebranym złożył Burmistrz Miasta Zambrów. Następnie harcerze z III Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota” przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce włodarzy miasta oraz proboszczów zambrowskich parafii, po czym wszyscy zebrani łamiąc się opłatkiem składaki sobie życzenia oraz degustowali potrawy wigilijne przygotowane przez Bar Stacja przy ul. Ostrowskiej w Zambrowie.

Druga część spotkania odbyła się w sali widowiskowo – kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, gdzie odbył się koncert „Czar świąt”. Świąteczne utwory pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Witkowskiego zaprezentowali: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie oraz Teatr Młodego Aktora Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się 7 stycznia w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie o godz. 16.00.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

 

 

Accessibility