Wmurowano kamień węgielny pod nową część firmy Balton Sp z o.o.

Uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod rozbudowę budynku fabryki sprzętu medycznego firmy Balton Sp z o.o. z siedzibą w Zambrowie dokonali wczoraj (19.09.2018r.) przedstawiciele firmy, wykonawcy oraz władze miasta.

Od dwóch tygodni trwają prace związane z rozbudową firmy. Obecnie wykonane są już ławy i stopy fundamentowe. Rozbudowa potrwa półtorej roku i pochłonie ok. 35 mln zł.  Wczoraj odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nowo powstały budynek, którego dokonali tuż po podpisaniu aktu erekcyjnego: Prezes Balton sp. z o.o. Emil Płowiecki, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zambrowie Dariusz Olszewski oraz Kierownik Zambrowskiego oddziału firmy Balton sp. z o.o. Tomasz Wróblewski.

Firma Balton Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność na terenach inwestycyjnych w Zambrowie w 2012r. Specjalizuje się w produkcji stentów do naczyń wieńcowych i obwodowych, jak również stentów samorozprężalnych. Obecnie firma zatrudnia blisko 100 osób. W nowo powstałym budynku planowane jest stworzenie laboratorium innowacyjno-wdrożeniowe, co z pewnością przełoży się na stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców jak i specjalistów w dziedzinie medycznej.

Justyna Włodkowska – Kurpiewska

Accessibility