Wyjątkowy Koncert Ku Pamięci Andrzeja Sokołowskiego


Dnia 14 sierpnia 2023 roku był dniem, który na długo pozostanie w sercach mieszkańców Zambrowa. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbył się niezwykły koncert pt. “Dzieci Sancheza…”, poświęcony pamięci wybitnego zambrowskiego muzyka – Andrzeja Sokołowskiego. To spotkanie artystów, przyjaciół i miłośników muzyki było hołdem dla twórczości i życia zmarłego zambrowianina, który na zawsze pozostanie w pamięci.

Wspaniałą podróż przez życie i twórczość Andrzeja Sokołowskiego rozpoczęła prezentacja multimedialna, ukazująca archiwalne zdjęcia oraz fragmenty filmów. Na czele artystycznej kolejki stanął syn zmarłego muzyka, Marcin Sokołowski, prezentując się w duecie z utalentowaną wokalistką Olą Wiśniewską. Scena kolejno witała przyjaciół zambrowskiego artysty, którzy podzielili się jego muzyką i twórczością. Zespół Bill Bord, związany z Andrzejem Sokołowskim, zabrał słuchaczy w podróż poprzez autorskie utwory. Na scenie zaprezentowali się również inni wykonawcy, którzy mieli bliski kontakt z Andrzejem Sokołowskim między innymi: Sławomir Kosiński, Marek Bańkowski i Andrzej Bukowski, a także Wiktoria Grądzka. Publiczność cieszyła się także z występów Zosi Bańkowskiej, duetu wokalno-instrumentalnego “Ziomale” w składzie Irek i Grzegorz oraz zespołu w składzie Robert Jagielski “Randal”, Maciej Zawisza, Marcin Łukaszewski i Paweł Łukaszewski. Na scenie pojawił się także Adam “Szabas” Kowalewski.

Momentem kulminacyjnym wieczoru był wspólny występ artystów w utworze “Children Of Sanchez” – kompozycji, którą Andrzej Sokołowski ostatni raz usłyszał przed swoim odejściem. Utwór ten wykonywali razem: Adam “Szabas” Kowalewski, Mariusz Mioduszewski, Mariusz Łepkowski, Cezary Witkowski, Grzegorz Witkowski, Damian Borowski oraz wokalista Remigiusz Danielczyk.

Biuro Promocji Miasta
Marcin Maciejewski

Accessibility